Jack Herer, działacz konopny!

Jack Herer, działacz konopny!

Jak konopie mogą jeszcze uratować świat? 

Od początku lat 70-tych do momentu wyginięcia w 2010 roku, Jack Herer ślubował pracować każdego dnia, aby konopie stały się legalne. Aby wypełnić swoją misję, Jack Herer zbiera istniejące badania i dane dotyczące konopi. Ta wiedza będzie podstawą jego głównej książki, Cesarz jest nagi.która do dziś jest najbardziej poczytną książką pro konopną na świecie. Przedstawia liczne zastosowania konopi, uzasadniając ich ekonomiczne i przemysłowe zainteresowanie. Szczegółowo opisuje, jak konopie mogą być wykorzystywane do produkcji tekstyliów, papieru, leków, żywności i paliwa. Twierdzi również, jak ta roślina może być łatwo uprawiana i może pomóc w rozwoju populacji.

Ze swoim hasłem: "Jak konopie mogą jeszcze uratować świat ", szybko stał się czołową postacią światowego ruchu konopnego. Jego prace są do dziś wykorzystywane w dyskusjach na rzecz legalizacji marihuany w stanach o surowym prawie.

Założył i prowadził H.E.M.P., organizację zajmującą się pomocą w zakończeniu prohibicji marihuany. Wizjoner, Jack Herer był również jednym z pierwszych, którzy otworzyli sklep z konopiami w Kalifornii, co doprowadziło do jego stopniowego rozprzestrzeniania się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Otwarcie tych sklepów utorowało drogę do legalizacji marihuany w kraju i jej medycznego wykorzystania.

Na cześć działacza co roku w Las Vegas odbywa się turniej Jack Herer Cup. Mama Kana oferuje różnorodne kwiaty wysokiej klasy, aby oddać mu hołd.

Spoczywaj w pokoju Jack

Zdjęcie: Jack Herer i łodyga rośliny konopi - jackherer.com

Powrót do bloga

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.